Prosty program do muxowania napisów z filmem.

Moderator: Jeźdźcy Apokalipsy

Sairanix
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Prosty program do muxowania napisów z filmem.

Post autor: Sairanix »

Postanowiłem stworzyć krótki poradnik muxowania plików do kontenera mkv. Jest to prostszy i wygodniejszy sposób na muxowanie napisów z filmem, bardziej elastyczny i mniej czasochłonny.

Czym jest MKVTollNix?: To bogate w narzędzia oprogramowanie do tworzenia, edycji i sprawdzania plików multimedialnych MKV (Matroska).
MKVToolnix doskonale sprawdza się przy muksowaniu (muxer), czyli wyodrębnianie lub łączeniu poszczególnych zawartości wchodzących w skład kontenera MKV. Użytkownicy mogą dodawać ścieżki audio lub wtapiać zewnętrzne napisy do filmów MKV, usuwać zbędne zawartości w celu zmniejszenia wielkości pliku multimedialnego.
Oprogramowanie umożliwia scalanie plików / segmentów oraz dzielenie według poszczególnych rozdziałów. MKVToolnix posłużyć może również jako narzędzie do konwertowania plików MP4, AVI do formatu MKV niezbędnego do wygodnego odtwarzania na konsolach PS4 / Xbox, odtwarzaczach multimedialnych czy w nowoczesnych telewizorach wyposażonych w funkcję SMART TV.

Co nam jest potrzebne?
1.Program MKVToolNix GUI który pobieramy z strony podanej niżej.
MKVToolNix
(Pobieramy zgodnie z typem systemu 32/64 bitowy. Nie wiesz jak sprawdzić ile bitowy masz system? Prawy przycisk myszy na mój komputer, właściwości i tam masz podane jak na tacy.


Jak muxować pliki.

1.Odpalamy program

Powinno nam się ukazać takie oto okienko.

2.Dodajmy(prawy dodaj plik albo przeciągnij plik do programu) naszego rawa(czysty film bez napisów) do programu


3.Teraz pora aby dodać napisy czyli wykonujemy podobne czynności jak w pkt2. Dodatkowo przy napisach ustawiamy Domyślną ścieżkę na tak.


4.Przechodzimy do zakładki wyjście i uzupełniamy Tytuł pliku.


5.Przechodzimy do kolejnej zakładki załączniki i tutaj dodajemy czcionki jakie były użyte do robienia napisów. Zaznaczamy wszystkie i załączamy do wszystkich plików wyjściowych.


6.Teraz klikamy rozpocznij muxowanie i cieszymy się z filmem z wbudowanymi napisami.
Cały proces dodawania napisów trwa od 2-5 min.

Pozdrawiam Sai XD
ODPOWIEDZ